Városlista
2025. március 13, csütörtök - Krisztián, Ajtony

Hírek

2022. December 12. 12:52, hétfő | Belföld
Forrás: Holtankoljak.net

Jelentősen csökken az üzemanyagok ára

Jelentősen csökken az üzemanyagok ára

Bruttó 20 forinttal kerül kevesebbe a 95-ös benzin literenkénti beszerzési ára, míg bruttó 15 forinttal kell majd kevesebbet fizetni a gázolaj literjéért szerdától.

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára szerdától – tudatta a holtankoljak.net hétfőn délelőtt.

A 95-ös benzinért bruttó 20 forinttal tudnak a kutak kevesebbet fizetni, a gázolaj beszerzési ára pedig bruttó 15 forinttal csökken. Kiemelik: az átlagárakat tekintve folyamatosan változnak a kutak árai az ársapka kivezetése óta. Ezért erről pontosabb képet szerdára ígérnek az elemzők.

Bár az olaj ára a háború előtti szinten mozog, a hazai kiskereskedelmi árak nincsenek a régi, 500 forint körül, amiért a forint a felelős. A Holtankoljak.hu azt írta, a forint gyengülése miatt – fizetőeszközünk értéke a héten csaknem három százalékot esett – egy dollár újra 397 forintba kerül, tehát mintegy 100 forinttal többe, mint egy éve.

Címkék: ár, benzin, gázolaj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 12. 07:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek

Elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek - közölte a miniszterelnök kedden a közösségi oldalán.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: dróntámadás miatt fel kellett függeszteni a kőolajszállítást a Barátság vezetéken

Ukrán dróntámadás miatt fel kellett függeszteni a Magyarországra irányuló kőolajszállítást a Barátság vezetéken, a javítási munkálatok azonban már zajlanak, így még a nap folyamán újraindulhat a tranzit

2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld

Meteorológia: kiadós csapadék várható a héten, többfelé a havi mennyiség is leeshet

A héten - a keddivel együtt - az ország jelentős részén a márciusi havi átlagos mennyiségű, vagy azt kissé meghaladó csapadékra lehet számítani - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán kedden.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: jövő év elején a Mercedes új kecskeméti gyára is elkezdi a sorozatgyártást

A Mercedes új kecskeméti gyára is elkezdi a sorozatgyártást a jövő év elején, ezzel duplájára nő a vállalat magyarországi gyártókapacitása - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Stuttgartban.