2024. szeptember 23, hétfő - Tekla

Hírek

2024. Szeptember 23. 09:34, hétfő | Helyi

Szabó Milán és Lakatos Lamm Bence is területi bajnok atlétikában

Az országban három városban tartottak atlétikai területi Liga versenyeket: Kaposváron, Kecskeméten, és Szolnokon.

A DOVASE atlétái a Centrum Régióhoz tartoznak, így Budapest; Bács-Kiskun megye; Baranya megye; Nógrád megye; Pest megyében a Duna folyásirány szerinti jobb partján fekvő települések; Tolna megye közigazgatási területén működő sportszervezetek atlétái méretették meg magukat U16-os és U14-es korosztályban.

A dombóvári atléták augusztus eleje óta szorgalmasan edzetek, összesen 23-an álltak rajthoz a különböző futó- és ügyességi számokban.

Az idősebbeknél a tét óriási volt, hiszen az U16-os országos bajnokságon való részvétel meghívás alapján dől el, amely Székesfehérváron kerül megrendezésre.

Az U16-os korosztályban Lakatos Lamm Bence távolugrásban, 633 centiméterrel és magasugrásban 185 cm ugrással lett első.

Szabó Milán 3000 méteres síkfutásban állhatott a dobogó legfelső fokára, míg 1500 méteren ezüstérmet szerzett.

Kiss Kincső Luca enyhébb sérülése ellenére is vállalta a versenyt, így 3000 méteren másodikként futhatott be a célba.

Az U14-es korosztályban Brachmann Balázst, aki májusban kezdett atletizálni, 80 méteren 4. lett.

Számukra minden helyezés, minden másodperc, minden centiméter és egyéni csúcs fontos volt. De még is a leghangsúlyosabb, hogy minél inkább megszeressék a sportok királynőjét, és hosszú távra elköteleződjenek, így dicséret illet minden gyermeket, aki energiáját, idejét nem sajnálva becsülettel versenyzett.